• Minnal Murali

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Bhramam

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Sunny

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Kaanekkaane

    ★★★½

  • Pidikittapulli

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • #Home

    ★★★★½

  • Bhuj: The Pride of India

  • Kuruthi

    ★★★½

  • Navarasa

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Vaazhl

    ★★★★

  • Malik

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Cold Case

    ★★

  • Ray

    ★★★½

  • Jagame Thandhiram

    ★★½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Karnan

    ★★★★

  • Nizhal

    ★★★

  • Nayattu

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Joji

    ★★★★★

  • Mandela

    ★★★★

  • Irul

    ★★½

  • Aarkkariyam

    ★★★★

  • One

  • Aanum Pennum

    ★★★

  • Kala

    ★★★★

  • Mumbai Saga

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • The Priest

    ★★

  • Coming 2 America

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★

  • Joyful Mystery

    ★★★

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Saajan Bakery Since 1962

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★★

  • Master

    ★★★

  • Freedom @ Midnight

    ★★★

  • Shakeela

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ½