Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Edit this entry  
26
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
Edit this entry  
25
Alien³

Alien³

1992
×
★½
Edit this entry  
24
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Life

Life

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Edit this entry  
27
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Edit this entry  
02
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lucy

Lucy

2014
×
Edit this entry  
21
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Edit this entry  
08
The Spanish Apartment

The Spanish Apartment

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ballad of a Soldier

Ballad of a Soldier

1959
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★
Edit this entry  
30
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fragtime

Fragtime

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★½
Edit this entry  
14
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.3 In the Realm Beyond Is ____

Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.3 In the Realm Beyond Is ____

2019
×
★★★
Edit this entry