• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Luca

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Save Ralph

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Mank

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Tenet

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Turning

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

  • Zombieland: Double Tap

  • K-12

  • The King

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Descendants 3

  • Ready or Not

  • A Rainy Day in New York

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

  • Pet Sematary

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ½

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Big Time Adolescence

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • mid90s

    ★★★

  • Hotel Mumbai

  • Beautiful Boy

  • The Nun