• Exile

    ★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Rules of the Assembly Line, at High Speed

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

  • Cheer

  • When Hitler Stole Pink Rabbit

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★

  • Das perfekte Geheimnis

  • Doctor Sleep

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Paradise War: The Story of Bruno Manser

  • The Irishman

  • Harriet

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

  • Seberg

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • An Officer and a Spy

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Pelican Blood

  • It Chapter Two

  • Nimic

    ★★½

  • Space Dogs

  • 7500

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • A Rainy Day in New York

  • Lara

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Camping mit Herz

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Nina Wu

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Zombi Child

    ★★★½