kayla has logged 24 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
cat city

cat city

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
dead end

dead end

2019
×
Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
24
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Waiting

Waiting

2020
×
Edit this entry  
23
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
New York New York

New York New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Hollywood

Hollywood

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry