kayla has logged 26 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
Taken 3

Taken 3

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bambi

Bambi

1942
×
Read the review Edit this entry  
23
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
Edit this entry  
22
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
22
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
21
She-Devil

She-Devil

1989
×
★★
Edit this entry  
21
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Catscape

Catscape

2019
×
Edit this entry  
15
Bobo the Monkey

Bobo the Monkey

2021
×
Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Boy Talk

Boy Talk

2020
×
Edit this entry  
10
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Best Man

Best Man

2016
×
Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Edit this entry