• Something in the Dirt

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • The Shrink Next Door

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • One Shot

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ½

  • The Duel

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Copshop

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert