• Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Us Again

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Iván Marín, ¿por qué carajos?

    ★★★½

  • Long Toast

  • The Holiday Movies that made us

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • 2020

  • Nomadland

  • Honest Thief

    ★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • The Box Assassin

    ★★★★

  • Malibu Rescue: The Next Wave

    ★★½

  • The Missing Pizza

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • One World: Together at Home

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Russell Peters: Deported

    ★★★

  • Loop

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Wind

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Midway

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Float

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Brené Brown: The Call to Courage

    ★★★★

  • Our Planet

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★