• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Old Ways

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Guest

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Rental

    ★★★½

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Turning

    ★½

  • History of the Occult

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Berlin, I Love You

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Everest

  • Sinister 2

    ★½

  • The Invitation

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★½

  • Annabelle

    ½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★½

  • Rio 2

    ★★★★★

  • Creep

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★★★½

  • Grown Ups 2

    ★★★½

  • This Is the End

    ★★★★½

  • Mama

    ★★½

  • Behind the Fright: The Making of American Horror Story

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • Ted