Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everest

Everest

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Irreversible

Irreversible

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle

Annabelle

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guest

Guest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Others

The Others

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry