vicky has logged 109 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★
Edit this entry  
09
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★
Edit this entry  
10
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry