• Thelma & Louise

    ★★★★★

  • The Village

    ★★★★½

  • Cast Away

    ★★★★★

  • Top Gun

    ★★★½

  • A Trip to the Moon

    ★★★★★

  • The Second Mother

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★

  • The Seventh Seal

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★★

  • Central Station

    ★★★★★

  • Alien³

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★½

  • The Sixth Sense

    ★★★★★

  • Brimstone

    ★★★★★

  • Aliens

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★½