Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Bodied

Bodied

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Military Wives

Military Wives

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Awakening of Motti Wolkenbruch

The Awakening of Motti Wolkenbruch

2018
×
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry