• The Invisible Man

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Midsommar

  • Ma

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

  • Everybody's Everything

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • A Star Is Born

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Raw

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • White Girl

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Love

    ★★

  • The Invitation

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★★

  • Unfriended

    ★★

  • Mommy

  • A Haunted House 2

    ★★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★★