Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
White Girl

White Girl

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
White Girl

White Girl

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bingo: The King of the Mornings

Bingo: The King of the Mornings

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mama

Mama

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry