• Death to 2021

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Pirates

    ★★★★

  • Red Notice

  • Encanto

  • Eternals

    ★½

  • The Manor

    ★★½

  • Madres

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Bingo Hell

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Dashcam

    ★★★½

  • The Bones

  • Sundown

  • Belfast

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Hand of God

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

  • Cow

  • Vaccination

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • Wrath of Man

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Coming 2 America

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Censor

    ★★½

  • Death to 2020

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Nate: A One Man Show

  • From the Depths

  • Small Axe

    ★★★★

  • African Apocalypse

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Enola Holmes

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • New Order

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Black Is King

  • The Old Guard

  • Da 5 Bloods

  • 8:46

  • The Lovebirds

    ★★

  • Extraction

  • Sputnik

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • Zoë Coombs Marr: Bossy Bottom

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

    ½

  • Bloodshot

  • Stump the Guesser

  • Onward

    ★★

  • Blanketyy

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Possessor

    ★★½