• The Infernal Machine

    ★★★★

  • Sombra

    ★★★★

  • Unlearning to Sleep

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • #eagoraoque

    ★★½

  • Soul

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • France Against the Robots

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Bombshell

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Babenco: Tell Me When I Die

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • Midsommar

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • In the Heart of the World

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ½

  • Glass

    ★★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Os Sonâmbulos

    ★★★

  • Greta

    ★★★

  • Boy Erased

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★

  • Set It Up

    ★½

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ½

  • Climax

    ½

  • The Kissing Booth

  • Game Night

    ★★

  • The Trial

    ★★★½

  • Transit

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • The Cannibal Club

    ★★★½

  • The Post

    ★★

  • All the Money in the World

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★

  • The Seven Deserters Or The Never Ending War

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Torquato Neto - Every Hour of the End

  • Mom and Dad

    ★★★½

  • Stronger

    ★★★½

  • I, Tonya

  • It

    ★★★

  • mother!

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Nico, 1988

    ★★

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★½

  • Good Manners

  • Loving Vincent

    ★★

  • Political Animal

    ★★

  • 24 Frames

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Napalm

    ★★★★