• The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Unbearable Lightness of the Revolution

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Chaos Walking

  • Tom & Jerry

    ½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

  • Passing

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

  • The Prom

    ★★

  • Ziemlich russische Freunde

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The War with Grandpa

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★½

  • She Dies Tomorrow

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Secret Garden

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Greyhound

    ★★½