• Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Ma

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Fosse/Verdon

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Rent

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★½

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

  • Vice

    ★★★

  • Life-Size 2: A Christmas Eve

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • A Legendary Christmas with John & Chrissy

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½