• Chemical Hearts

    ★★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Onward

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Ema

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Adrift

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Daddy's Home 2

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • mother!

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • American Made

    ★★★

  • The Dark Tower

  • Detroit

    ★★★★½