• The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • Anaconda

  • The Lobster

    ★★½

  • Doctor Sleep

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★

  • Enemy

    ★★★

  • Locke

  • The Ritual

    ★★

  • Tangerine

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Tremors

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Dogtooth

    ★★★★★

  • The Thing

    ★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

  • He's Just Not That Into You

    ★★★½