• Velvet Buzzsaw

    ★★

  • IO

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★½

  • Replicas

    ★★

  • The Bray Road Beast

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Nappily Ever After

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • You Might Be the Killer

    ★★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Most Assassinated Woman in the World

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Little Stranger

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Little Italy

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Destination Wedding

    ★★★★★

  • Down a Dark Hall

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★★

  • Siberia

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Ibiza

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Love, Gilda

    ★★★½

  • 10x10

    ★★½

  • Andre the Giant

    ★★★½

  • The Flatwoods Monster: A Legacy of Fear

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★

  • Blockers

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Half Magic

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Winchester

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • They Remain

    ★★★★½

  • Damsel

    ★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★★½

  • Proud Mary

    ★★★

  • The Commuter

    ★★★½

  • What Keeps You Alive

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Pottersville

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Invasion on Chestnut Ridge

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★

  • The Tribes of Palos Verdes

    ★★★★½