Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Time I Saw Richard

The Last Time I Saw Richard

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
IO

IO

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tribes of Palos Verdes

The Tribes of Palos Verdes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bray Road Beast

The Bray Road Beast

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Story of Us

The Story of Us

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Replicas

Replicas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Australia

Australia

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vanishing on 7th Street

Vanishing on 7th Street

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Half Magic

Half Magic

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favour, the Watch and the Very Big Fish

The Favour, the Watch and the Very Big Fish

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry