• Itzhak

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Spielberg

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Pyewacket

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • The Lodgers

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • Home Again

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Woodshock

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Mary Shelley

    ★★★★

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

    ★★★

  • The Dark Tower

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • A Midsummer Night's Dream

    ★★★

  • Rough Night

    ★★½

  • Girls Trip

    ★★★½

  • Mountain

    ★★★★

  • My Cousin Rachel

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Mothman of Point Pleasant

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★

  • Love After Love

    ★★★

  • Permission

    ★★★

  • The Endless

    ★★★½

  • Voice from the Stone

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★

  • Tragedy Girls

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★

  • XX

    ★★★

  • Mudbound

    ★★★★

  • Novitiate

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • The Little Hours

    ★★★★

  • David Bowie: The Last Five Years

    ★★★½

  • To Walk Invisible

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Frank & Lola

    ★★★½

  • Boggy Creek Monster

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Young Pope

    ★★★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★½

  • Split

    ★★½