• Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Better Watch Out

    ★★

  • The Void

    ★★★

  • Lady Macbeth

    ★★

  • The Limehouse Golem

    ★★★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Boys in the Trees

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★½

  • One More Time with Feeling

    ★★★★★

  • The Bad Batch

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Wild Oats

    ★★★½

  • The Human Surge

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Blair Witch

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • A Dark Song

    ★★★½

  • Branagh Theatre Live: Romeo and Juliet

    ★★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Colossal

    ★★

  • The Purge: Election Year

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • Central Intelligence

    ★★

  • The Stylist

    ★★★★

  • Beyond the Gates

    ★★★½

  • The Neon Demon

  • Gimme Danger

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Bastille Day

    ★★★

  • The Phenom

    ★★

  • Jackie Robinson

    ★★★★

  • Beast of Whitehall

    ★★½

  • The Whole Truth

    ★★★

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★½

  • Keanu

    ★★★

  • Little Sister

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • The Assignment

  • Midnight Special

    ★★★★

  • 11.22.63

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • Weiner

    ★★★★

  • Love & Friendship

    ★★★★½

  • Exposed

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Don't Knock Twice

    ★★★

  • War and Peace

    ★★★★★

  • The Lure

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • A Very Murray Christmas

    ★★½

  • The Spirit of Christmas

    ★★★

  • Krampus

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★★

  • The Night Before

    ★★★½

  • Victor Frankenstein

    ★★★

  • Spectre

    ★★½

  • Rock the Kasbah

  • Hell House LLC

    ★★★½

  • Tales of Halloween

    ★★★½

  • Burnt

    ★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★★½