• Uncharted

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The 8th Night

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Get the Grift

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Double Dad

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Ava

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Scoob!

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ★★★½

  • The Turning

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dracula

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Skyfire

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Countdown

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • K-12

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Secret Obsession

    ★★