Claudia 🧚🏻‍♀️ has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Dog Years

Dog Years

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Fruits of Passion

Fruits of Passion

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bianca

Bianca

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Level Five

Level Five

1997
×
Read the review Edit this entry  
29
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★½
Edit this entry  
23
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cuatro paredes

Cuatro paredes

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Good Girls

The Good Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★½
Edit this entry  
15
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Return to Sender

Return to Sender

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Autumn in New York

Autumn in New York

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry