marcos has logged 46 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

×
Read the review Edit this entry  
21
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Boys

Boys

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★½
Edit this entry  
18
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★½
Edit this entry  
17
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★½
Edit this entry  
06
Milk

Milk

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★½
Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Master

The Master

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Edit this entry