Ally has logged 40 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Green

Blue Green

2007
×
Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Sing

Sing

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Edit this entry  
14
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Room

Room

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
Edit this entry  
04
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Don't

Don't

2007
×
Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry