Ally has logged 144 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cry Wilderness

Cry Wilderness

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Little

Little

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Almost Mercy

Almost Mercy

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Edit this entry  
14
Teeth

Teeth

2007
×
★★
Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
13
Like Me

Like Me

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rammstein in Amerika

Rammstein in Amerika

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★
Edit this entry  
01
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★
Edit this entry  
30
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mara

Mara

2018
×
Edit this entry  
27
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★
Edit this entry  
18
The Collector

The Collector

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Splice

Splice

2009
×
★★
Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
05
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Rammstein: Paris

Rammstein: Paris

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Rammstein in Amerika

Rammstein in Amerika

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Brüno

Brüno

2009
×
Edit this entry