• Run

    Run

    ★★★½

    When Searching came out (and was like the best film of the year) Aneesh and Sev started lurking around on Letterboxd and liked a couple of my reviews so hi guys if you see this again!! Y’all are the future of film loved this so so excited to see whatever’s next 

    Great movie if you want to be scared of Sarah Paulson!

  • The Final Girls

    The Final Girls

    ★★★½

    Extra million stars for having a bloopers reel over the credits in 2015

  • The Dictator

    The Dictator

    ★★★

    WE ARE LIVING IN A SACHA BARON COHEN RENAISSANCE

  • Almost Mercy

    Almost Mercy

    What was the point

  • Aliens

    Aliens

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

    To be fair you have to have a very high IQ to underst

  • Secret Obsession

    Secret Obsession

    The obsession wasn’t even secret

  • Borat Subsequent Moviefilm

    Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

    Moviefilm of the year

  • Jennifer's Body

    Jennifer's Body

    ★★★★½

    Do you think Jennifer Check had girl power?

    Yes, of course. 

    Do you think she effectively utilized girl power by viciously slaying and eating innocent high schoolers?

  • Not Another Teen Movie

    Not Another Teen Movie

    ★★½

    Anthony Michael Dining Hall is the funniest thing I’ve ever seen

  • Scream

    Scream

    ★★★★½

    billy was really like “haha don’t experience your ptsd symptoms you’re so sexy <3”

  • The Social Network

    The Social Network

    ★★★★★

    you’re laughing. his share was diluted down to .03 percent and you’re laughing