Vincent Briscoe has logged 24 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
Edit this entry  
28
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tesla

Tesla

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Vivos

Vivos

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hardcore

Hardcore

1979
×
Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
14
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Saint Jack

Saint Jack

1979
×
Read the review Edit this entry  
02
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Antonyms of Beauty

Antonyms of Beauty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Urban Rashomon

Urban Rashomon

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry