• Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bird Box

  • Maniac

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★

  • Coco

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Victoria & Abdul

    ★★

  • The Breadwinner

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★½

  • Late Afternoon

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • A Fantastic Woman

    ★★★★½

  • Power Rangers

    ★★★★

  • Tragedy Girls

    ★★

  • The Boss Baby

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • Beach Rats

    ★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★

  • Deadpool

    ★★½

  • Sing Street

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★½