WafaaMohmd has logged 92 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Words

The Words

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Last Letter

Last Letter

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Last Letter

Last Letter

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Vanished World of Gloves

The Vanished World of Gloves

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
Balance

Balance

1989
×
Edit this entry  
13
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★★
Edit this entry  
01
House of the Poisoned Family

House of the Poisoned Family

1986
×
Edit this entry  
30
Yesterday, Today and Tomorrow

Yesterday, Today and Tomorrow

1963
×
★★★★
Edit this entry  
26
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hunger

Hunger

1986
×
Edit this entry  
18
دنيا عبدالجبار

دنيا عبدالجبار

×
Edit this entry  
12
For My Crushed Right Eye

For My Crushed Right Eye

1969
×
Edit this entry  
11
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
Edit this entry  
10
الشريدة

الشريدة

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
العذاب امرأة

العذاب امرأة

×
★★★★
Edit this entry  
09
The Apple Incident

The Apple Incident

2001
×
Read the review Edit this entry  
09
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Silence Beneath the Bark

The Silence Beneath the Bark

2010
×
Edit this entry  
09
Golem

Golem

1987
×
Edit this entry  
09
The Last Theft

The Last Theft

1987
×
★★
Edit this entry  
08
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Times

Three Times

2005
×
★★
Edit this entry  
06
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
Edit this entry  
01
The Hand

The Hand

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Scent of Green Papaya

The Scent of Green Papaya

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Joy and The Pain

The Joy and The Pain

×
Read the review Edit this entry  
16
Three Stories

Three Stories

1968
×
★★★★
Edit this entry  
07
Arabesque

Arabesque

1966
×
Read the review Edit this entry  
07
Mirage

Mirage

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
Edit this entry  
06
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
Read the review Edit this entry  
06
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Tazweer Fe Awraq Rasmia

Tazweer Fe Awraq Rasmia

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
Fun market

Fun market

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Four on an Official Mission

Four on an Official Mission

1987
×
Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Regret

The Regret

1978
×
Edit this entry  
22
My Wife and the Dog

My Wife and the Dog

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Last Respectful Man

The Last Respectful Man

1984
×
Read the review Edit this entry  
10
A Taste of Fear

A Taste of Fear

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Raghabat Mamnou'aa

Raghabat Mamnou'aa

1972
×
Read the review Edit this entry  
05
A Girl Called Apple

A Girl Called Apple

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toot Toot

Toot Toot

1993
×
Edit this entry  
25
Three Times

Three Times

2005
×
★★
Edit this entry  
24
Ya Azeezi Kolona Lussous

Ya Azeezi Kolona Lussous

1989
×
Edit this entry  
04
Mothers In Exile

Mothers In Exile

1981
×
Read the review Edit this entry  
02
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
Edit this entry