waffletears has logged 24 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★
Edit this entry  
23
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Burnt by the Sun

Burnt by the Sun

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
Assassins

Assassins

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Ghost of Peter Sellers

The Ghost of Peter Sellers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
11'09''01 September 11

11'09''01 September 11

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
'71

'71

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brother

Brother

1997
×
★★★★★
Edit this entry