• In The Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Moxie

  • Outside the Wire

  • We Can Be Heroes

  • The Prom

  • Enola Holmes

  • The Devil All the Time

  • The New Mutants

  • The Kissing Booth 2

  • Defending Jacob

  • Emma.

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★

  • Dead Kids

  • Charlie's Angels

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • #Jowable

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hello, Love, Goodbye

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Aladdin

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alone/Together

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Venom

    ★★★½

  • The Hows of Us

  • Crazy Rich Asians

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Midnight Sun

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • Justice League

  • Seven Sundays

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

  • Call Me by Your Name

  • My Annoying Brother

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

  • Ant-Man

    ★★★½