wakeupbritt has logged 127 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crank

Crank

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sky High

Sky High

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry