Waldo has logged 368 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heroin(e)

Heroin(e)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hero

The Hero

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jim Jefferies: Freedumb

Jim Jefferies: Freedumb

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Landline

Landline

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godless

Godless

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
#Horror

#Horror

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Remember

Remember

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
1922

1922

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunter's Prayer

The Hunter's Prayer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Brother

The Lost Brother

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
7 Years

7 Years

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry