Waldo has logged 59 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Are We Not Cats

Are We Not Cats

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anyone Home?

Anyone Home?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tejano

Tejano

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Firepower

Firepower

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Transpecos

Transpecos

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Captain

The Captain

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Full Moon High

Full Moon High

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fool for Love

Fool for Love

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sleep

The Big Sleep

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Born to Win

Born to Win

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Will Tell

Blood Will Tell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Giant

Giant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Case of the Hillside Stranglers

The Case of the Hillside Stranglers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mister America

Mister America

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holiday

Holiday

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Despite the Gods

Despite the Gods

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Legacy of the Bones

The Legacy of the Bones

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hisss

Hisss

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Guardian

The Invisible Guardian

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in London

Once Upon a Time in London

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon A Time In China III

Once Upon A Time In China III

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bare Knuckles

Bare Knuckles

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unstoppable

Unstoppable

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deliver Us From Evil

Deliver Us From Evil

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Looming Tower

The Looming Tower

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Light

Dark Light

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Murder by Contract

Murder by Contract

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Diane

Diane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
How to Fix a Drug Scandal

How to Fix a Drug Scandal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry