walt has logged 13 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Opening Night

Opening Night

1977
×
Read the review Edit this entry  
19
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Perfect Host

The Perfect Host

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry