Sort by

Walt has logged 101 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Master: A LEGO Ninjago Short

The Master: A LEGO Ninjago Short

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Movie Sound Effects: How Do They Do That?

Movie Sound Effects: How Do They Do That?

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Cooking with Alfred

Cooking with Alfred

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Batman Is Just Not That Into You

Batman Is Just Not That Into You

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Dark Hoser

Dark Hoser

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★★
Edit this entry  
24
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★
Edit this entry  
24
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★
Edit this entry  
24
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
23
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
8328

8328

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Take Me Out

Take Me Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sharp Edge

The Sharp Edge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tropic Thunder: Rain of Madness

Tropic Thunder: Rain of Madness

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry