Gabriel has logged 448 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
World Record

World Record

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Program

Program

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Second Renaissance Part II

The Second Renaissance Part II

2003
×
Edit this entry  
26
The Second Renaissance Part I

The Second Renaissance Part I

2003
×
Edit this entry  
26
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
Edit this entry  
26
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
25
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
25
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
Edit this entry  
25
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★½
Edit this entry  
21
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chubby

Chubby

2019
×
Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Underwater

Underwater

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
Read the review Edit this entry  
04
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Edit this entry  
23
Half Baked

Half Baked

1998
×
Edit this entry  
23
Eddie

Eddie

1996
×
Read the review Edit this entry  
23
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read prior review Edit this entry