• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Bad Education

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★½

  • Otherhood

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Given

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Chasing Happiness

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Last Summer

    ½

  • Buffaloed

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

  • The Best of Enemies

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½