Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Paprika

Paprika

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beckett

Beckett

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Imperium

Imperium

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
Edit this entry  
06
The Town

The Town

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
05
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
Edit this entry  
02
Jason X

Jason X

2001
×
Edit this entry  
02
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
Edit this entry  
02
Independence Day

Independence Day

1996
×
Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Edit this entry  
30
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
22
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Pianist

The Pianist

2002
×
Read prior review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Wish You

Wish You

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry