• Titane

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • The Scary of Sixty-First

  • Malcolm & Marie

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Red, White and Blue

  • Lovers Rock

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Amy Schumer: Growing

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★½

  • Marrying Father Christmas

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Jobs? Never!!

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Ben Is Back

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Marrying Mr. Darcy

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Woman at War

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Life of the Party

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Dirty Computer

  • Bao

  • Royal Matchmaker

    ½

  • Blockers

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

  • Tom Segura: Disgraceful

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Christmas at Holly Lodge