• The Return of the Living Dead

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Deep Red

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★★

  • Grizzly Man

    ★★★½

  • Across the Universe

    ★★★½

  • Baby Mama

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★½

  • Leap Year

    ★★★

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Like Crazy

    ★½

  • We're the Millers

    ★½

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★½