Warhawk has logged 343 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Days of Pompeii

The Last Days of Pompeii

1908
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Hand

The Black Hand

1906
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bill Hicks: Sane Man

Bill Hicks: Sane Man

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dave Chappelle: HBO Comedy Half-Hour

Dave Chappelle: HBO Comedy Half-Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jim Gaffigan: Beyond the Pale

Jim Gaffigan: Beyond the Pale

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bert Kreischer: Secret Time

Bert Kreischer: Secret Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bert Kreischer: The Machine

Bert Kreischer: The Machine

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Patton Oswalt: Talking for Clapping

Patton Oswalt: Talking for Clapping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jim Gaffigan: Mr. Universe

Jim Gaffigan: Mr. Universe

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dave Chappelle: For What It's Worth

Dave Chappelle: For What It's Worth

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Robin Williams: Live on Broadway

Robin Williams: Live on Broadway

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bill Burr: Let It Go

Bill Burr: Let It Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill Burr: Why Do I Do This?

Bill Burr: Why Do I Do This?

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill Burr: One Night Stand

Bill Burr: One Night Stand

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King is Born

The King is Born

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ring

The Ring

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Pleasure Garden

The Pleasure Garden

1925
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spawn

Spawn

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry