jess✨ has logged 308 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Joy

Joy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mistletoe Inn

The Mistletoe Inn

2017
×
★½
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ted

Ted

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Town

The Town

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Argo

Argo

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★½
Edit this entry  
23
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Desperados

Desperados

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

2020
×
Edit this entry  
20
Jack Whitehall: I'm Only Joking

Jack Whitehall: I'm Only Joking

2020
×
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry