Carl has logged 33 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Judge

The Judge

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tangled

Tangled

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stalker

Stalker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
Read the review Edit this entry