Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Changeling

Changeling

2008
×
Edit this entry  
08
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sijjin 4

Sijjin 4

2017
×
Edit this entry  
21
Passing

Passing

2021
×
Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
½
Edit this entry  
06
Sijjin 2

Sijjin 2

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★½
Edit this entry  
02
Share

Share

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sijjin

Sijjin

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
L♥DK

L♥DK

2014
×
★★
Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Adú

Adú

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Edit this entry  
31
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
P1H: The Beginning of a New World

P1H: The Beginning of a New World

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry